polski

WdBot czyli boty dla Wikidanych

Data startowa: 
2023-09-17
install: npm i wdbot; use exported classes or utils

WdBot (lub WikidataBot) – narzędzie pośredniczące w operacjach na API Wikidanych. Bot był testowany z dużymi partiami danych i wydania znajdujące się w NPM powinny być stabilne.

Skrypt z wdbot może być używany do odczytu wielu rekordów WD (elementów Q) oraz kasowania wybranych lub wszystkich wartości z danej właściwości (P).

Rodzaj:

Licencja:

Technologie:

Wikiploy

Data startowa: 
2023-06-21
Wikiploy bot

Wikiploy – narzędzie służące do wdrażania skryptów użytkownika i gadżetów na Wikipedii (oraz innych wiki opartych na MediaWiki). Za pomocą tego narzędzia można jednym kliknięciem wdrożyć JS, CSS itp. (z repozytorium git na dowolną liczbę wiki).

Narzędzie wykorzystuje Puppeteer do kontrolowania Chrome Canary (działa również z MS Edge). Wystarczy otworzyć Chrome z parametrem umożliwiającym zdalne debugowanie i uruchomić skrypt. Idea polega na tym, że jesteś zalogowany na tej instancji Chrome, więc wszystkie zmiany są nadal twoimi zmianami.

Licencja:

Technologie:

Wiki: Cytuj OpenLibrary

Data startowa: 
2023-05-15
Wikipedia: Cytuj książkę (pl)

Wiki: Cytuj OpenLibrary, to rozszerzenie do witryny OpenLibrary. Dodaje możliwość cytowania książek, żeby ułatwić wstawianie przypisów na Wikipedię (polskojęzyczną lub angielskojęzyczną) .

Licencja:

Technologie:

Panel Groups Randomizer

Data startowa: 
2020-03-26
Panel Groups Randomizer logo

Panel Groups Randomizer, to aplikacja internetowa umożliwiająca losowanie grup ludzi. Teoretycznie może np. służyć do dopierania par w speed datingu. Została jednak stworzona z myślą o panelach obywatelskich. Założenia są takie, żeby jednocześnie jak najmniej osób spotkało się dwa razy oraz żeby każdy się spotkał z każdym (o ile pozwala na to liczba grup).

Licencja:

Technologie:

SearchAutocomplete

Data startowa: 
2017-12-31
Logo SearchAutocomplete

SearchAutocomplete, to dodatek (typu WebExtension) do Firefoksa umożliwiający szybkie wyszukiwanie w różnych serwisach za pomocą słów kluczowych. Dodatek powinien być dobrym zastępstwem dla Omnibar (który działał aż do FF 56).

Dodatek działa w pasku adresu. Wystarczy przejść do paska i wpisać sa i po spacji słowo kluczowe wyszukiwarki. Np. po wpisaniu sa pl Coś w pasku adresu, zobaczysz listę artykułów z Polskiej Wikpedii zaczynających się na "Coś".

Rodzaj:

Licencja:

Technologie:

POLos

Data startowa: 
2017-06-28

POLos, to system pomocniczy do pierwszego etapu wyłaniania panelu obywatelskiego -- losowania zaproszeń dla wyborców.

System został stworzony na potrzeby panelu obywatelskiego w Gdańsku i sfinansowany częściowo ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Licencja:

Technologie:

Jenkins Scripts

Data startowa: 
2014-05-29

Jenkins Scripts, to moje składowisko skryptów do wzbogacania Jenkinsa. W tym do podświetlania składni przy edycji skryptów Bash oraz grupowania parametrów.

Rodzaj:

Licencja:

Technologie:

mMeteo

Data startowa: 
2012-02-18

mMeteo, to aplikacja, która potrafi odczytać lokalizację użytkownika i automatycznie przejść do odpowiedniej prognozy ze strony ICM - meteo.pl. Zacząłem ją jeszcze zanim pojawiła się nowa wersja - m.meteo.pl, która również ma taką możliwość i (dzięki wsparciu ze strony ICM) jest lepiej zintegrowana po stronie serwera. Moja wersja jest trochę bardziej hackerska ;-).

Licencja:

Estimate

Data startowa: 
2012-08-09

Estimate, to aplikacja przeglądarkowa, która wygląda jak kalkulator i służy do estymowania (szacowania) czasu. Ściślej rzecz biorąc pozwala na wpisanie oszacowania zastępując karteczki przy grupowy szacowaniu na żywo.

Licencja:

JobSchEd

Data startowa: 
2010-09-08

JobSchEd to rozszerzenie MediWiki, które umożliwia tworzenie grafików (nie)obecności na wewnętrznej wiki w pracy. Taki diagram można tworzyć ręcznie, albo przez wizualny edytor widoczny na zrzucie ekranu. Rozszerzenie można też skonfigurować tak, żeby zalogowana osoba automatycznie pojawiała się na liście osób.

Rodzaj:

Licencja:

Strony

Subskrybuj polski