GoogleFormAnalysis

Data startowa: 
środa, 14 Sierpień, 2013

GoogleFormAnalysis, to typowa rzecz, którą napisałem, bo jej nie było ;-). Nie znalazłem żadnych narzędzi do przetwarzania ankiet z Formularzy Google. Co prawda w samych Formularzach można sobie wyświetlić wyniki w postaci wykresów, ale nie ma tam żadnego filtrowania, ani grupowania. GFA dostarcza tych brakujących funkcji.

Do analizy wstępnej/własnej wystaczy utworzyć definicję pytań (questionsData) i przetworzyć CSV dotarczony z Formularzy na JSON (answersData). Jak na razie nie miałem potrzeby tworzenia do tego interfejsu typu one-click, ale jeśli będzie zainteresowanie tematem, to może...

Z narzędzia jakim jest GFA można korzystać na parę sposobów:

  1. Po utworzeniu wymaganych plików wynik można od razu obejrzeć otwierając plik HTML w przeglądarce (nie jest potrzebny nawet serwer).
  2. Do generowania przetworzonej analizy (do udostęnienia publicznie) powinno się wykorzystać dołączone skrypty napisane w Node.js. Umożliwia to zachowanie wyglądu i funkcji bez konieczności upublicznienia danych ankiet.
  3. Można także wykorzystać GFA całkowicie niezależnie od GoogleForms. Wystarczy wygenerować odpowiednie pliki z własnego skryptu do ankiet i gotowe.
  4. Ostatnio dorobiłem także możliwość generowania wykresów ze statystyk, czyli bez szczegółowych danych odpowiedzi. Przykładowe dane wejściowe znajdują się w: js/data/panel-gda-wzorzec/summaryData.js.

Linki

Rodzaj:

Licencja:

Wersje językowe:

Technologie: