Panel Groups Randomizer

Data startowa: 
czwartek, 26 Marzec, 2020
Panel Groups Randomizer logo

Panel Groups Randomizer, to aplikacja internetowa umożliwiająca losowanie grup ludzi. Teoretycznie może np. służyć do dopierania par w speed datingu. Została jednak stworzona z myślą o panelach obywatelskich. Założenia są takie, żeby jednocześnie jak najmniej osób spotkało się dwa razy oraz żeby każdy się spotkał z każdym (o ile pozwala na to liczba grup).

Techniczne ciekawe elementy:

  1. Użycie modułów ES2015 (import) bez kompilacji! Zależności są ładowane samodzielnie przez przeglądarkę.
  2. Aplikacja może działać w tzw. trybie serverless. Wystarczy ją wrzucić w dowolną chmurę lub inny serwer plików. Czyli żadne operacje ani żadne specyficzne technologie po stronie serwera nie są wymagane.
  3. Aplikacja jest dwujęzyczna (en, pl). Wybór języka jest na podstawie języka przeglądarki.

Jednym z moich założeń projektowych było maksymalne uproszczenie zależności. Aplikacja miała korzystać z tego co już jest wbudowane w nowoczesne przeglądarki. Jednak, żeby zaoszczędzić trochę czasu, zdecydowałem się na użycie prostej biblioteki do obsługi szablonów-komponentów. Zatem biblioteka Knockout.js to jedyna zewnętrzna zależność.

Szczególne podziękowania dla Ewy Jaros za pomoc w tłumaczeniach i metodologii matematycznej (teoria grafów). Koncepcja opracowana przez Marcina Gerwina (specjalistę od demokracji deliberacyjnej). Projekt sfinansowany częściowo ze środków Gminy Wrocław w ramach zadania publicznego „Pierwszy wrocławski panel obywatelski”.

Linki

Zobacz też

Inne moje aplikacje do obsługi paneli obywatelskich:

  • POLos – służy do losowania wstępnej próbki danych z rejestru wyborców. Jest to pierwszy etap organizacji (przed rejestracjami).
  • Panel Helper – jest historycznie pierwszym programem pomocniczym do paneli, ale obecnie jest ostatnim etapem wyłaniania panelu obywatelskiego (po rejestracjach).

Licencja:

Wersje językowe:

Technologie: