PolyCalc

Data startowa: 
czwartek, 20 Marzec, 2014

PolyCalc, to biblioteka umożliwiająca korzystanie z funkcji calc w CSS. Daje to możliwość używać wyrażeń typu width: calc(100% - 150px) już teraz. Tak, w CSS. Dzięki temu można ustawić szerokość elementu wypełniającą stronę zostawiając określoną liczbę pikseli na pasek boczny, czy np. na inny przycisk.

Techniczne ciekawe elementy:

  1. Działa nawet w Android 2.3 oraz starych IE.
  2. Do projektu dołączony jest parser CSS. Parser jest uproszczony do maksimum, dzięki temu nadaje się do stosowania także w aplikacjach mobilnych. Cachowanie powinno dodatkowo przyśpieszyć otwieranie kolejnych stron.
  3. Aby dodatkowo przyśpieszyć działanie PolyCalc nie parsuje wszystkich CSS, a tylko te oznaczone atrybutem data-PolyCalc="1".
  4. Co prawda nie da się bezpośrednio wykryć czy przeglądarka wspiera natywnie calc, ale w skrypcie jest przygotowana metoda sprawdzenia zgodności tak by sprawdzenie było szybkie i możliwie dokładne.

Linki

Autorstwo Pierwotnie PolyCalc został stworzony przez Chrisa Kay. Mój wkład to lekki parser CSS oraz dostosowanie i udoskonalenia głównej biblioteki (w tym dodanie wykrywania natywnej obsługi calc).

Rodzaj:

Licencja:

Technologie: