Nowa witryna

Oto jest. Moja nowa witryna. Przez jakiś czas zastanawiałem się czy przenieść posty ze starej witryny, a potem o niej zapomnieć... Ale cóż chyba jestem sentymentalny i nie mam siły, żeby zagrzebać witrynę, która powstała... prawie 8 lat temu. Aż musiałem sprawdzić. Patrzę na ten czas z sentymentem, ale jednak trawa nie była wtedy bardziej zielona ;-).

Mój ówczesny hosting pozwalał jednie na użycie PHP 4 i żadnej bazy danych (to i tak lepiej niż pierwszy, który pozwalał jedynie na użycie HTML). Musiałem zatem trochę się nakombinować by wyszło z tego coś sensownego. To były też czasy, gdy Internet Explorer 6 miał grubo powyżej połowy rynku i to w Polsce. To wtedy mniej więcej powstał test Acid2. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to był początek końca panowania IE. Bardzo szybko Firefox stał się naszą narodową przeglądarką ;-), a dosyć niedawno nawet Microsoft świętował zejście IE 6 poniżej 1% udziału w światowym rynku. Kto by pomyślał, że kiedyś to była dobra przeglądarka (znacznie stabilniejsza od nieistniejącego już Netscape'a).

W 2006 roku nie myślałem też nawet o programowaniu na komórki. Wtedy zresztą komórki otwierały strony po jakimś dziwnym, sztucznym protokole, który na szczęście szybko zaginął. O ekranie dotykowym można było sobie pomarzyć. Pierwszy iPhone powstał dopiero rok później, a kolejny rok z hakiem później powstał Android. Dzisiaj role Androida i iPhona zdążyły się odwrócić, a Nokia, panująca niegdyś na rynku telefonów, właśnie została sprzedana i w zasadzie przestała istnieć. Razem z Nokią zmarginalizowany został także RIM (producent Blackberry), chociaż ten akurat u nas nigdy jakoś nie bił rekordów popularności.

W każdym razie, mimo upływu czasu i wielu zmian w świecie technologii, na pewno część treści wartych jest przeniesienia z mojej starej witryny i te będę stopniowo przenosił. Niezależnie od tego strona będzie dostępna pod adresem: nostalgia.enux.pl.