Wiki to Git (lub wiki2git) – narzędzie, które pomaga pobrać historię strony MediaWiki i wstawić ją do repozytorium Git. W ten sposób każda edycja staje się commitem. Natomiast posiadanie kodu poza MediaWiki może pomóc w rozwoju gadżetu używanego na Wikipedii (lub skryptu użytkownika).
Gdy już będzie mieć pobrane pliki do repozytorium Git, to możesz oczywiście pochwalić się swoją aktywnością na GitHub 😉 (również wstecznie!). Ale to nie wszystko. Od tego momentu możesz zacząć korzystać z bardziej standardowych narzędzi i tym samym wygodniej edytować kod, ale także analizować historię gadżetu (czyli np. narzędzi takich jak VSCode, eslint i git blame). Możesz również łatwiej tworzyć testy za pomocą narzędzi takich jak Mocha/Chai. A w przypadku większych gadżetów, możesz użyć narzędzi do budowania JS takich jak Browserify czy Webpack.
Jak już skończysz wstępne prace, to możesz użyć Wikiploy, aby wdrożyć swój gadżet z powrotem na Wikipedię. Wikiploy pomoże również we wdrażaniu wersji developerskich/testowych do twojej przestrzeni użytkownika (niezależnie od gadżetu).
Techniczne ciekawe elementy:
Linki